Program

06/2017 (Změnit)
 • 23. týden
 • Pá 09/06

  Letní kino v kolejišti: DRIVE

  Režie → Nicolas Winding Refn
  2011 / 100 min

  Řidič řídí na zakázku, nemá jméno ani jiný život. Ve dne je filmovým kaskadérem, v noci nájemným řidičem zločineckých gangů. Obě práce splývají v jednu: je Řidič.

  Snímek Drive dánského režiséra Nicolase Windinga Refna ukazuje ty nejnásilnější stránky lidské povahy zaobalené do vizuálně dokonalého světa nočního života. Snímek, jež si vysloužil hlavní cenu za režii z festivalu v Cannes, kombinuje brutální realitu podsvětí organizovaného zločinu a jemný, fascinující příběh o Řidiči.

  Vstup: 60,- / 80,-, v předprodeji na Goout či na místě v den konání.

 • So 10/06

  Film s živou hudbou: Čarovné oči & The Harmonic Play

  Režie → Václav Kubásek
  1923 / 98 minut

  Snímek režiséra Václava Kubáska z roku 1923 vypráví příběh romské dívky, která pro lásku opustila rodný kraj a s manželem statkářem začala žít v Praze. Její touha po svobodném životě vzrůstá, jiný styl života ji vyčerpává a touží po domově...
  Film, který obsahuje nejstarší dochované záběry Romů u nás, doprovodí romská kapela The Harmonic Play (Milan Horváth - housle, Radek Čonka - piano, Pavel Dirda - piano, Julius Kliment - baskytara, Josef Propper - kytara), která hudbu nastudovala přímo pro snímek Čarovné oči.

  Vstup: 100,-, v předprodeji na Goout, v den konání na místě.

 • 24. týden
 • Po 12/06

  Das Sommerkino Praha: Vlaštovka

  Režie → Mano Khalil
  2016 / 102 min

  Mira, Švýcarka kurdského původu, náhodou objeví dopisy svého údajně mrtvého otce. Dozvídá se, že od rodiny odešel ještě před jejím narozením, aby bojoval proti přisluhovačům Saddama Husseina. Začne pátrat po svém původu a vydá se do iráckého Kurdistánu, kde je konfrontována s terorismem a válečnými zločiny, ale zároveň zde najde i lásku v podobě německy mluvícího Kurda Ramona.

  Švýcarský filmař s kurdskými kořeny Mano Khalil vypráví příběh o hledání identity a sebeurčení mladé ženy a zároveň autenticky a až dokumentaristicky věrně zachycuje rozervanost své země. Snímek zahajoval festival Solothurner Filmtage 2016.

 • St 14/06

  Letní kino v kolejišti: Pane, vy jste vdova!

  Režie → Václav Vorlíček
  1970 / 97 minut

  Jedním z nestárnoucích titulů z dílny autorského dua Václav Vorlíček – Miloš Macourek se stala sci-fi komedie z roku 1970. Na rozdíl od jiných snímků tvůrčí dvojice se odehrává v ryze fiktivním prostředí – ve středoevropském královstvíčku, jemuž vládne osvícený král Rosebud IV. Bláznivá komedie plná absurdního černého humoru přišla s řadou témat a motivů, které Václav Vorlíček a Milošem Macourkem využívali v nejrůznějších podobách i ve svých následujících dílech. Patří mezi ně zvláště efektní a přitom realizačně nenáročná „výměna těl“, při níž je komického efektu dosaženo pouhým předabováním jednoho herce druhým. Bizarní postavy ve Vorlíčkově filmu ožily díky svým vynikajícím, typově přesným hereckým představitelům, ať už jde o energickou Kelettiovou v podání Ivy Janžurové, dobráckého kuchaře Boba, ztvárněného Janem Libíčkem, či krásnou Molly, kterou si zahrála Olga Schoberová. Nezapomenutelná je rovněž radostně šílená vražedkyně Fany Stubová v podání Heleny Růžičkové.

  Vstupné: 60,- / 80,- , v předprodeji na Gooutu

 • Čt 15/06

  Got Nu Wax w/ Vinyl Kink and friends

  This shipment is scheduled to be deliverded on 15/06/2017 between 4PM to 02AM

  Reference: Vinyl Kink, Oliver Torr, XYZ project, DJ ROBOT, Garage store, KOSMOSPIEL,
  Service type: b2b b2b2b b6b
  Delivery type: Tram No.9 ↑↑ 15minutes from Lazarská
  Weight: ?? kg.

  Items:
  Vik
  Oliver Torr
  Robot
  Motch
  Losko

  Special handling/ service: Delivered every other thursday

  Thank you for your business.

 • Pá 16/06
 • So 17/06
 • 25. týden
 • Po 19/06

  Das Sommerkino Praha: Jack

  Režie → Edward Berger
  Německo 2014 / Německy s anglickými titulky / 103 min.


  Pro desetiletého Jacka je rodina to nejdůležitější na světě. Jednoho dne však jeho matka zmizí. A tak se ji společně se svým malým, šestiletým bratrem vypraví hledat...

  sebe, ale i za svého mladšího bratra Manuela, což v něm vzbuzuje zvláštní hrdost. Jejich svobodná matka celé dny pracuje a večer často vyráží ven. A žádného otce nemají. Jednoho dne se Manuel při koupání opaří vařící vodou a z této nehody je obviněn Jack. To už je dostatečný důvod k tomu, aby si pro něj přišli ze sociálního odboru péče o dítě a umístili jej do státního zařízení, kde se mu zoufale stýská. Brzy se dostane do potíží a rozhodne se utéct domů. Tam však zjistí, že je jeho matka zase pryč. Jack a Manuel se potloukají po městě a snaží se ji najít. Přespávají v parcích a podzemních parkovištích, utíkají před policií a potkávají se s lidmi, kteří se jim buď snaží pomoci, nebo jsou k jejich osudu zcela lhostejní.

 • St 21/06

  Slepý Gulliver speciál & Bouchací Šrouby

  Režie → Martin Ryšavý
  ČR 2017 / CZ / 104 min.
  Hrají → Bouchací Šrouby

  Projekce nového filmu Martina Ryšavého Slepý Gulliver
  + koncert Bouchací Šrouby. V případě hezkého počasí pod širým nebem.

  Slepý Gulliver
  r. Martin Ryšavý
  2016, ČR, 104 min

  Martin Ryšavý, dvojnasobný držitel ocenění Magnesia Litera, se opět vydává do Ruska a tentokrát nevěří svým očím.
  Účastní se ukrajinského Majdanu, transsibiřskou magistrálou se vydává přes Rusko, plaví se po řece Kolymě, potkává kočovné pastevce sobů, vojáky, mystiky, umělce a učence. Snaží se porozumět aktuálnímu stavu dvou momentálně znepřátelených zemí bývalého sovětského impéria. Rámcovou situaci filmu tvoří režisérův rozhovor s pražským optikem Jakubem Thurim natočený během vyšetření režisérova zraku. Spolu s cestopisným materiálem dává nahlédnout do vědomí cestovatele bloudícího ve vzpomínkách a stopách smyslových vjemů z výprav do vzdálených končin a hledajícího způsob, jak je pochopit, uspořádat a sdělit.

  Vstupné 100kč, v předprodeji na Goout.

 • Čt 22/06

  Hudba v kolejích: Anatopia (DE) & DekadentFabrik

  / hudba / 200 min
  Hrají → Anatopia, Decadent Fabrik

  Anatopia
  Berlínské uskupení Anatopia - cyber popové duo, milostná aféra, intergalaktický kabaret, multitáskový projekt - nás poctí svou vyšinutou přítomností a oslaví s námi začátek léta svými textovými hříčkami a elektronickými poryvy a hudebními výbuchy.
  https://anatopia.bandcamp.com/

  DekadentFabrik
  Čeští DekadentFabrik spojují zvuk české undergroundové scény s temnou elektronikou 21. století. Čas, život, smrt, extáze, zapomnění, podvědomí jako fetiš. Rituál setkání s hutnými basy, melancholií dechu procházejícího lebkou i plátkem a plechem. Ruchy v samplech zpřítomňují mrtvé i živé, milující se i odsouzence na smrt.
  http://www.dekadentfabrik.info/cz

  Afterparty je samozřejmostí.

  Na Goout 150,- / na nádraží 200,-

 • So 24/06

  Sammontana

  First of many daytime parties.
  Sammontana is discoteca. Sammontana is bel tempo. Sammontana is gelato.

  Sammontana is Møreti from Muah
  https://soundcloud.com/click-joe

  Sammontana is Kellys from Muah
  https://soundcloud.com/djkellys

  Sammontana is NNY from Muah

  Sammontana is Losko and Motch from KOSMOSPIEL
  https://soundcloud.com/motchbbnx
  https://www.mixcloud.com/losko/super-panda-circus-1352014/

  Come and see for free.
  70czk DJ fee with your first drink on the bar.

 • Ne 25/06

  Letní kino v kolejišti: Italština pro začátečníky

  Režie → Lone Scherfig
  Dánsko / Švédsko 2000 / Dánsky a italsky s českými titulky / 112 min

  edna z nejvýraznějších evropských režisérek Lone Scherfig osobně uvede projekci svého filmu Italština pro začátečníky, něžné komedie, která se v roce 2000 stala celosvětovým hitem u diváků i kritiků a získala Stříbrného medvěda na festivalu Berlinale. O den později, v pondělí 26. 6. od 18:00, budou moci diváci s Lone diskutovat během její Master Class Cinergy s Lone Scherfig, která se uskuteční v kině Světozor. Při Master Class Lone také pohovoří o tom, jak s ohledem na scénář a rozpočet vyvíjela pro každý ze svých snímků jedinečný vizuální styl. Návštěvu Lone Scherfig v Praze organizuje platforma Cinergy Praha.

  Italština pro začátečníky / Italiensk for begyndere
  Dánsko / Švédsko, 2000, 112 min
  Režie: Lone Scherfig
  Hrají: Anders W. Berthelsen, Anette Støvelbæk, Peter Gantzler, Ann Eleonora Jørgensen a další
  Dánsky a italsky s českými titulky
  vstupné: 60 Kč

  Film Italština pro začátečníky sleduje pětici obyvatel malého města, které spojuje introvertní povaha a nepříliš šťastný osud. Když se však zapíší do večerních kurzů italštiny, zasáhne do jejich životů několik nečekaných náhod. Snímek natočený v duchu hnutí Dogma 95 se stal celosvětovým hitem a získal Stříbrného medvěda na festivalu Berlinale. Porota Scherfig tehdy ocenila za to, že „dovolila hercům vnést do filmu lidskost a humor a tím celé hnutí Dogma posunula dál.”

 • 26. týden
 • Po 26/06

  Das Sommerkino Praha: Věčný život

  Režie → Wolfgang Murnberger
  Rakousko / Německo 2015 / Němčina s anglickými titulky / 120 min

  DAS SOMMERKINO: Letní filmová přehlídka s nejlepšími filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska, pořádaná festivalem DAS FILMFEST - festival německy mluvených filmů. Více informací na webu: http://bit.ly/DasSommerkino

  Film Věčný život
  Rakousko / Německo 2015, 120 min.
  Režie: Wolfgang Murnberger
  Hrají: Josef Hader, Tobias Moretti, Roland Düringer, Nora von Waldstätten, Margarethe Tiesel
  Jazyk: Němčina s anglickými titulky

  Včera stál na okraji propasti, dnes je již o krok dále: Brenner (Josef Hader) se vrací zpět do Grazu, do města svého mládí. V konfrontaci se svými starými kamarády, dávnou láskou a velkým hříchem mládí dojde k vraždám a osudné střele do hlavy. Když se Brenner probudí z kómatu, začne hledat svého vraha – i když všichni tvrdí, že to byl on sám … Po třech legendárních příbězích komisaře Brennera (Přijď, sladká smrti, Silentium a Drtič kostí) ožívá na filmovém plátně i čtvrtý thriller podle bestsellerů Wolfa Haase „Věčný život“ – černočerná krimi komedie s hvězdným obsazením.

 • Út 27/06
 • St 28/06

  Malá premiéra

  Režie → Diana Cam Van Nguyen
  ČR 2017 / CZ

  Zveme Vás na premiéru krátkého animovaného dokumentu Malá režisérky Diany Cam Van Nguyen a program, který uvedení filmu tematicky a atmosférou doplní.

  Line-up:
  20:30 koncert Cold Cold Nights
  21:15 neformální diskuze o 2. generaci Vietnamců ( moderuje Do Thu Trang )
  22:00 multibarevná trojice českých i zahraničních animovaných kraťasů
  22:30 slavnostní uvedení Malé
  >>> afterparty

  MALÁ
  stopáž: 10 minut
  režie, scénář, animace: Diana Cam Van Nguyen
  scénář: Vojtěch Bohuslav
  zvuk a hudba: Viera Marinová
  střih: Edgar Ortiz
  produkce: Karolína Pojarová

 • Čt 29/06

  Hudba v kolejích: Moin Moin & LAVRA

  Režie → 1435mm
  CZ / 150 min
  Hrají → Moin Moin & LAVRA

  moin moin
  Moin moin je Magdaléna z Čech. V současné době pobývá v Trondheimu v Norsku. Někdy hraje sólo, někdy s kamarády.
  Je ovlivněná freak folkem, miluje Jeffa Buckleyho i Sonic Youth a vystupuje také s kapelou 17:13. Jako Moin Moin na sebe upozornila v roce 2014 sérií tracků vydaných přes Bandcamp.
  https://moin.bandcamp.com/

  LAVRA
  Dvojčlenný projekt Lavra za sebou nechává na internetu lakonické a těžko vypátratelné stopy. Kapela ukrývající se pod tajemným jménem Lavra spojuje dvě aktivní jména české podzemní elektronické scény – zpěvačku Barboru Zelníčkovou, která působí ve svém domovském projektu Ticho de Beige, a Tomáše Vondru -jednu třetinu skupiny Orient.
  https://lavra.bandcamp.com/

  Na Gooutu 100,- / na nádraží 120,-

 • Pá 30/06

  Letní kino v kolejišti: Flashdance

  Režie → Adrian Lyne
  USA 1983 / CZT / 89min

  Pocit, kterému se nic nevyrovná! Světově úspěšný muzikál 'Flashdance' vypráví příběh nebojácné a půvabné osmnáctileté dívky Alex Owensové, která ve dne pracuje jako svářečka a v noci tančí v luxusním baru. Alex zápasí o svou nezávislost a lásku a touží po splnění velkého snu - dostat se na Pittsburghskou taneční konzervatoř.